Wspólny kąt

Wspólny kąt

Pies najlepszy przyjaciel człowieka, wiele osób wciąż uważa go za najwierniejszego czworonoga. Czy tak faktycznie jest? Właściciele psów tak uważają, jednak gdy porozmawiamy z opiekunami kotów można usłyszeć podobnie z dodatkiem, że chodzą swoimi ścieżkami.

Każdy wie doskonale na ile może sobie pozwolić ze swoim ulubieńcem, często pod jednym dachem znajduje się jeden i drugi zwierzak. Czy potrafią one razem żyć, czy potrafią się tolerować?

Stare dobre przysłowie wciąż brzęczy wielu osobom w uszach, że żyją jak pies z kotem. Jednak przy bliższym zaznajomieniu się z tematem okazuje się, że psy i koty świetnie czują się w swoim towarzystwie, a nawet wzajemnie się o siebie troszczą. Czego oczekiwać więcej?

Owszem bywają sytuacje, gdy niestety razem nie mogą przebywać, na odległość na siebie fuczą i mruczą. Niestety ciężko przyzwyczaić do siebie zadziornych towarzyszy, z wielkim sercem trzeba pożegnać się z jednym ze zwierząt. A może lepiej odnaleźć złoty środek i z zaciśniętymi zębami rozdzielać psa i kota. Magiczne obrazy można zobaczyć gdy pies z kotem śpią na legowisku, a my nie musimy bać się o ich bezpieczeństwo.

Artykuł powstał przy współpracy z https://petportal.pl/