Kosmetyki do stylizacji brwi – który z nich wybrać?

Kosmetyki do stylizacji brwi – który z nich wybrać?

Odpowiednie podkreślenie brwi nadaje naszej twarzy charakteru i wyrazistości. Jednak kosmetyk, który wybierzemy do tego celu, powinien być nie tylko dobrany kolorystycznie, ale musi spełniać również inne wymagania. Który z nich wybrać?

Kredki do brwi są bez wątpienia najbardziej popularnym kosmetykiem do brwi. Ich zaletą jest to, że makijaż zrobiony za ich pomocą jest wyjątkowo trwały. Na rynku znajdziemy również wodoodporne kredki do brwi, które gwarantują trwałość nawet przy bardzo niesprzyjających warunkach.

Aby makijaż brwi był nieco bardziej delikatny i subtelny, możemy wykorzystać cienie do brwi. Zwykle występują w większej liczbie kolorów, przez co łatwiej dobrać idealny odcień. Dodatkowo cienie łatwo nałożyć przy pomocy specjalnego aplikatora. Ich wadą jest niższa niż w przypadku kredek trwałość.

Ostatnim typem kosmetyku do makijażu brwi są maskary do brwi. Ich konsystencja przypomina gęsty tusz do rzęs, dodatkowo zaopatrzone są w podobną (choć mniejszą) szczoteczkę. Użycie maskary gwarantuje wyjątkowo wyrazisty efekt, przez co nadaje się ona przede wszystkim dla osób o intensywnej i ciemnej oprawie oczu.