Zalety posiadania psa dla osób starszych

Zalety posiadania psa dla osób starszych

Jeśli kiedykolwiek dzieliłeś swój dom ze zwierzęciem lub po prostu siedziałeś z nim na kanapie wiesz, jakie mogą być cudowne i ujmujące. Kiedy jesteś podekscytowany, one też się ekscytują i intuicyjnie wiedzą, kiedy czujesz się przygnębiony. I bądźmy szczerzy, zdecydowanie sprawiają, że spacery i wędrówki są o wiele przyjemniejsze.

W przypadku osób starszych, które są nadal aktywne, pies może pomóc im wyjść z domu i poruszać się. Większość osób starszych twierdzi, że obecność zwierząt poprawia ich samopoczucie, gdy czują się źle. Przed podjęciem decyzji o adopcji psa, należy jednak pamiętać, aby wybierać rasy, które raczej nie przepadają za bieganiem, takie jak chow chow, ponieważ zbyt ruchliwy pies może przynieść więcej szkody niż pożytku. Pies, któremu wystarczą spacery będzie idealnym towarzyszem osoby starszej.

Oczywiście zalety psychiczne i emocjonalne z faktu posiadania psa, mogą być bardziej oczywiste niż fizyczne. Jedną z kluczowych korzyści, jakie zwierzęta odgrywają dla zdrowia psychicznego osób starszych, jest walka z samotnością. Kiedy mieszka z Tobą zwierzę, nigdy nie jesteś sam. Dla młodych ludzi życie samotne niekoniecznie jest wielkim problemem, ponieważ nie jest trudno wyjść i prowadzić życie towarzyskie, ale nie zawsze jest to łatwe dla osób starszych, a zwierzęta domowe mogą pomóc zrównoważyć skutki samotności.