Skąd się biorą podrażnienia przy goleniu?

Skąd się biorą podrażnienia przy goleniu?

Codzienne golenie może powodować zmiany skórne. Kiedy pojawia się pieczenie i swędzenie skóry, nie można tego bagatelizować. Warto dowiedzieć się, jakie zdarzają się przyczyny takie stanu.

Swędzący zarost – przyczyny podrażnień

Do najpowszechniejszych przyczyn występowania podrażnienia po goleniu należą: stosowanie tępych ostrzy, zbyt mocne dociskanie maszynki lub golenie na sucho. Oprócz nich może pojawić się również bolesne wrastanie włosków, które nie ma nic wspólnego z samym procesem golenia, a potrafi stać się naprawdę irytującym problemem.

Jak sobie radzić z poszczególnymi przyczynami?

Najłatwiej przeciwdziałać podrażnieniom wynikającym ze sposobu golenia. Zawsze warto stosować kosmetyki, które zmiękczają włosy oraz dodatkowo tworzą warstwę zabezpieczającą na skórze, dając poślizg i nawilżając. Oprócz tego trzeba zwracać szczególną uwagę na stan ostrza – czy wciąż jest ostre oraz czy nie pojawiły się na nim żadne zabrudzenia.

Warto nauczyć się dobrych praktyk podczas golenia, w ten sposób każdy zabieg przestanie być męczący i nie będzie już sprawiał bólu. Nieestetyczne zaczerwienienia znikną, a my będziemy mogli cieszyć się piękną, zdrową i gładką skórą.